Improwizowany świat humoru… – Impro Bang! Teatru komedii Impro w Łodzi

wrzesień 27, 2021 7:32 pm opublikowane przez

To, co dzieje się na scenie, zdarza się tylko raz. Nie ma powtórzeń, kolejnych podejść. Tu widz staje się pomysłodawcą i poniekąd reżyserem.

Teatr komedii Impro zaprezentował niesamowite widowisko, przepełnione humorem i dobrą zabawą. Przez około godzinę widzowie mogli podziwiać fantastyczne kreacje aktorskie, które tworzyły się na ich oczach. Improwizacja jest bardzo trudną sztuką i stanowi pewnego rodzaju sprawdzian umiejętności aktorskich. Każdy z twórców występujących na scenie musi wykazać się świetnym warsztatem, pomysłowością, umiejętnościami wokalnymi czy sprawnością fizyczną. Nie bez znaczenia jest dobra wyobraźnia i zdolność do szybkiej analizy i łączenia faktów w spójny logicznie ciąg.

Zaprezentowane widowisko miało charakter krótkich Gier Impro, na przebieg których miały wpływ sugestie widowni. Podczas każdej z tych gier wybrani aktorzy wcielali się w narzucone im role, tworząc unikatowe dialogi i oryginalny ruch sceniczny. Wydarzenie miało charakter delikatnej rywalizacji pomiędzy aktorami, którzy dawali z siebie wszystko, aby zrealizować zadanie.

Żywiołowa reakcja publiczności tylko potwierdza fakt, że taka forma teatru bardzo podoba się widzom. Za tą pozornie lekką formułą kryje się ogrom pracy nad ciągłym udoskonalaniem zasobu narzędzi aktorskich. Ten trud został doceniony przez gromkie brawa płynące z widowni, która z niecierpliwością czekała na werdykt jury.

Justyna Janczak

Kategoria:

Napisane przez sekretarz literacki