Łaskawe konkurs

Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach

17:00, czas trwania: 220 minut, Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach

PROLOG 63. KST – spektakl wyjazdowy

Spektakl Łaskawe z powodu swojego rozmachu inscenizacyjnego zostanie  zaprezentowany na rodzimej scenie Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach. W sobotę 22 kwietnia kaliski Teatr zapewni widzom dojazd na miejsce prezentacji i bezpieczny powrót.

KUP BILET

Po zakupie biletu prosimy o wypełnienie formularza: https://bit.ly/prolog63KST

 

Jedna z najgłośniejszych i najbardziej kontrowersyjnych powieści XXI wieku w inscenizacji jednej z najważniejszych europejskich reżyserek, nagrodzonej Srebrnym Lwem na Biennale Teatru w Wenecji.
Maximiliana Aue, byłego nazistowskiego oficera biorącego udział w bezlitosnej eksterminacji ukraińskich Żydów, a dziś statecznego dyrektora fabryki, nawiedzają duchy przeszłości. Czy intymna spowiedź pozwoli mu rozliczyć się z dokonanymi zbrodniami i oczyści sumienie? Jak uciec przed Eryniami, antycznymi boginiami zemsty, które wbrew swojemu potocznemu imieniu wcale nie są łaskawe? Zwłaszcza gdy próbujemy je przekonać, że masowe ludobójstwo to skomplikowany zbiór reguł prawnych, ekonomicznych i biurokratycznych, dla których życie każdego człowieka ma niewielkie znaczenie. Pozostaje jednak pytanie o to, gdzie w takim razie czai się Zło.

Uwaga! W spektaklu wykorzystywane są światła stroboskopowe.