Czas porzucenia konkurs

Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie

18:00, czas trwania: 75 minut, Scena Kameralna

Obsada: Milena Gauer, Julia Gadzina

Bohaterka przez piętnaście lat żyła życiem męża i córki, a teraz on – zwykłego popołudnia po obiedzie, przy zmywaniu naczyń – oznajmia, że odchodzi, bo czuje się wypalony, a poza tym poznał inną. W do bólu szczerej spowiedzi, aktorskim tour de force, „porzucona żona” wyrzuca z siebie wściekłość i żal, balansując między próbą wyrażenia swoich emocji i społecznym oczekiwaniem, że zachowa się w tej sytuacji „z klasą”. A jednocześnie budzi się

do nowego życia, kiedy to wreszcie będzie mówić za siebie, określać własne potrzeby, a potem walczyć o ich spełnienie. Kobiety mają głos – mówi Ferrante – a „Czas porzucenia” świetnie ilustruje te słowa, stając się nieoczekiwanie opowieścią o przejściu od rozpaczy do rozwoju.

„Czas porzucenia” współtworzą: niezwykły duet aktorski – nagradzana Milena Gauer i Julia Gadzina, debiutująca aktorka, dyplomowana skrzypaczka; nagrodzona Paszportem Polityki reżyserka Weronika Szczawińska i dramaturg Piotr Wawer jr, którzy wypracowali unikatowy język sceniczny oraz scenografka Marta Szypulska.

Uwaga! Spektakl przeznaczony dla widzów od 16 roku życia.