Jury KST

Jury profesjonalne

 

kiercBogusław Kierc

Aktor, reżyser, poeta, pedagog. Jako aktor związany głównie z Wrocławskim Teatrem Współczesnym. Wykładał we wrocławskiej filii Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Reżyserował między innymi w Bielsku-Białej i Szczecinie, gdzie w latach 1990–92 był także dyrektorem artystycznym Teatru Współczesnego. Do historii polskiej kinematografii przeszła jego rola Krzysztofa Cedry w Popiołach Andrzeja Wajdy.

 

Monika KwasniewskMonika Kwaśniewska

Asystentka w Katedrze Teatru i Dramatu na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego; członkini zespołu redakcyjnego „Didaskaliów”, gdzie zajmuje się między innymi relacjonowaniem życia festiwalowego zarówno w Polsce, jak i za granicą. Poza rodzimą redakcją publikuje także na łamach „Opcji”, „Notatnika Teatralnego” i w portalu Dwutygodnik.com. Opublikowała książki o twórczości Krzysztofa Warlikowskiego, Jerzego Grzegorzewskiego i Jana Klaty.

 

nadiaNadia Sokolenko

Ukraińska teatrolożka i krytyczka teatralna. Redaktorka naczelna najważniejszego ukraińskiego magazynu teatralnego „Український театр”, w którym często zamieszcza artykuły, wywiady i recenzje z polskiego życia teatralnego. Inicjatorka i koordynatorka licznych projektów z zakresu edukacji artystycznej i międzynarodowej współpracy w zakresie sztuk performatywnych. Liderka organizacji Platforma Teatralna.

 

Jury społeczne

karolinaKarolina Czepkiewicz

Zakochana w teatrze, zeszłoroczna absolwentka filologii polskiej na WPA UAM. W kręgu jej zainteresowań znajduje się szeroko rozumiana kultura, w szczególności teatr, kino i literatura. „Pragnę włączyć się w dyskusje nad kształtem teatru i wszystkim tym co z nim związane, oraz stać się reprezentatywnym głosem (kaliskiego, ale nie tylko) środowiska”.

 

bartoszBartosz Kowalczyk

Literaturoznawca, wykładowca akademicki na WPA UAM. W teatrze lubi to, że ograniczenia są tylko pozorne, a faktycznie nie istnieją. „Zaliczenie się do społeczności widzów teatralnych stanowi zaszczyt przebywania w doborowym towarzystwie ludzi o umysłach otwartych, wrażliwych, dzięki którym ideały demokracji są wciąż żywe. W takim razie bycie częścią jury społecznego musi być zaszczytne podwójnie, prawda?”.

 

marekMarek Kubisiak

Przewodniczący Rady Osiedla Winiary, społecznik, kocha Kalisz. Jego przygoda z teatrem rozpoczęła się 30 lat temu, kiedy statystował w przedstawieniu na deskach kaliskiego teatru. „Wtedy to poznałem teatr od podszewki i zakochałem się w sztuce teatralnej”. Regularnie uczestniczy w Kaliskich Spotkaniach Teatralnych i ogląda wystawiane na kaliskiej scenie spektakle.

 

justynaJustyna Szczepaniak

Uczennica III Liceum Ogólnokształcącego w Kaliszu. Kocha nauki humanistyczne, jej pasją jest teatr i taniec. Jako wolontariuszka brała udział w 55. Kaliskich Spotkaniach Teatralnych. „Uważam, że teatr powinien wzruszać, bawić, ale i zachęcać do przemyśleń. Jako jurorka chciałabym doświadczyć wielu takich emocji i skonfrontować swoje zdanie z innymi wielbicielami teatru”.

 

teresaTeresa Szczepaniak

Matka i babcia, zawodowo zajmuje się coachingiem. Jej związek z teatrem rozpoczął się już w dniu urodzin, które przypadają 27 marca, w Międzynarodowy Dzień Teatru. Miłość do natury daje jej świeże spojrzenie na kulturę. „Jestem człowiekiem – rozumiem sztukę”.

 

 

W ramach 57. KST jury profesjonalne przyzna nagrody o łącznej wysokości 41.000 zł, w tym
nagrodę im. Jacka Woszczerowicza w wysokości 3.000 zł ufundowaną przez ZASP.
Jury społeczne przyzna nagrody w łącznej wysokości 5.000 zł.