Jury KST

JURY 58.KST

 

Anna Ilczuk

W 2004 roku ukończyła Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu; za rolę Dvori w dyplomowym spektaklu Zabawy na podwórku w reż. Pawła Miśkiewicza otrzymała Nagrodę Ministra Kultury na XXII Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. W tym samym roku została aktorką Teatru Polskiego we Wrocławiu, gdzie stworzyła niemal 30 ról, m.in.: w spektaklach Jana Klaty, Moniki Pęcikiewicz, Krystiana Lupy, Michała Borczucha, Krzysztofa Garbaczewskiego i Michała Zadary.
Za role w przedstawieniu Utwór o Matce i Ojczyźnie w reż. Jana Klaty otrzymała Nagrodę im. Jana Świderskiego w XVII Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Stale współpracuje z Grupą Artystyczną Ad Spectatores Pod Wezwaniem Calderóna we Wrocławiu. W kwietniu 2017 roku dołączyła do zespołu Teatru Powszechnego w Warszawie.

 

Jacek Cieślak

Absolwent Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie (1987). Jest pomysłodawcą i selekcjonerem Festiwalu Polska w IMCE, całorocznej imprezy prezentującej w Warszawie najciekawsze spektakle z całej Polski. Wieloletni redaktor Działu Kultury dziennika „Rzeczpospolita”. Juror festiwali teatralnych (R@port, Boska Komedia, Festiwal Prapremier). Współpracuje z miesięcznikiem „Teatr”. Jest członkiem kapituł przyznających nagrody im. Aleksandra Zelwerowicza oraz im. Konrada Swinarskiego

 

 

 

 

 

Jacek Wakar

Krytyk teatralny, dziennikarz Programu Drugiego Polskiego Radia. Stały współpracownik TVP Kultura, portalu Onet.pl oraz miesięcznika „Teatr”. Juror wielu krajowych i międzynarodowych festiwali teatralnych oraz

Warszawskiej Premiery Literackiej. Mieszka w Warszawie

 

 

 

 

 

 

Rudolf Zioło

Absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Wydziału Reżyserii Dramatu w leningradzkim Instytucie Teatru, Muzyki i Kinematografii. Wykłada na Wydziale Reżyserii Dramatu w krakowskiej PWST. Reżyserował dla Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej, Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie oraz Teatru Powszechnego im. Zygmunta Hübnera w Warszawie. Od 2003 związany z zespołem artystycznym Teatru Wybrzeże w Gdańsku, wielokrotnie reżyserował także w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu. Autor wielu nagradzanych spektakli, m.in. Psiego serca M. Bułhakowa (1983), Republiki marzeń B. Schulza (1987), Snu nocy letniej (1992) oraz Burzy (1997) W. Shakespeare’a.