Kryminał improwizowany konkurs

Teatr Komedii Impro, Łódź

20.45, czas trwania: 70 minut, Scena Kameralna

Wyobraźmy sobie zwyczajne, spokojne, małe miasteczko. Miasteczko, w którym wszyscy się znają i lubią… Czy jednak rzeczywiście tak jest? A może są tam ukryte waśnie, animozje, ciche romanse? Pewnego dnia w tajemniczych okolicznościach ginie jeden z mieszkańców, a o dokonanie zbrodni podejrzany może być właściwie każdy…
Poznajmy mroczne tajemnice tej na pozór sielankowej mieściny… Poznajmy najciemniejsze zakamarki ludzkiego umysłu. Sprawdźmy jak zaskakujące mogą być motywy popełnionej zbrodni. Stworzycie tę historię razem z nami, bo to Wy zdecydujecie kto zginie i w jaki sposób zostanie popełnione morderstwo. My zaś, w oparciu o Wasze sugestie, zagramy dla Was Improwizowany Kryminał.

Kryminał jest jedną z dłuższych form improwizacyjnych. Podlega pewnej strukturze (jak zresztą niemal wszystkie gry i formy improwizacji), ale podpowiada ona aktorom jedynie miejsca na linii czasu improwizowanej fabuły, w których powinny nastąpić znaczące wydarzenia. Jakie to są wydarzenia – to już zależy od wyobraźni
widowni i aktorów. Rolą aktorów jest umotywować swoje postacie (wymyślone przez widzów), stworzyć relacje z innymi, wybudować świat i konkretne przestrzenie (również za pomocą sugestii widowni), aż do momentu, w którym publiczność wybierze ofiarę i rodzaj zadanej śmierci.
Mało jest form tak wymagających, bowiem rolą improwizatorów jest zbudowanie kompletnej fabuły, osnutej na pomysłach widowni tak, aby pointa spektaklu nadal pozostała zaskoczeniem.