Kobieta społecznie. Kobieta kulturowo

Ruch towarzyszy nam cale życie, od pierwszego do ostatniego oddechu. Wszystko jest ruchem, w procesie ciągłych zmian. A jednak tak rzadko w codziennym życiu mamy okazję, aby pozwolić naszemu ciału mówić, dać sobie wolność wyrażenia tego, co ukrywa się pomiędzy słowami, bez oceniania, bez przywiązywania się do efektu.

Podczas warsztatów będziemy krążyć wokół tematu kobiecości, podzielimy się swoimi odczuciami i spostrzeżeniami, a także pozwolimy naszemu ciału na ekspresję.

Po zakończeniu części warsztatowej, zaprosimy uczestników do obejrzenia pokazu choreografii Anny Nowak zatytułowanej Sola, w wykonaniu Pauliny Jaksim, solistki Polskiego Teatru Tańca. Anna Nowak, tworząc te choreografię czerpała z tego samego tematu, co uczestnicy warsztatów. Jakie miejsce zajmuje w współczesnym świecie kobieta? Jakie role spełnia? Choreografka skupia się na poczuciu straty – postrzeganej z perspektywy kobiety – straty siebie, którejś ze swoich ról, którejś ze swoich iluzji, straty własnej obecności na rzecz narzuconych ról.

Inspiracją dla Anny Nowak był Solaris Stanisława Lema i film Andrzeja Tarkowskiego z 1972 roku pod tym samym tytułem. Muzyka do choreografii Sola została skomponowana przez Bena Frosta i Daniela Bjarnasona.

Prosimy o zabranie wygodnego stroju. Warsztat dla uczestników od 16 roku życia, umiejętności taneczne nie są wymagane. Zapraszamy także mężczyzn.

Warsztaty i pokaz choreografii odbędą się w godzinach od 12.00 do 14.30. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy poprzez kontakt z Biurem Organizacji Widowni: bow@teatr.kalisz.pl oraz 62 760 53 10. Zapraszamy!