Chochlik w Teatrze

Bajka o tym, jak błędny rycerz nie uratował królewny, a smok przeszedł na wegetarianizm zaczyna się klasycznie. Oto Smok porywa królewnę Nieradkę, Król Bożydar pogrąża się w rozpaczy, rycerz Mścisław rusza na ratunek. Jednak właśnie wtedy na kartach książki pojawia się Chochlik Drukarski, który, psocąc i robiąc głupie żarty, zaczyna zagrażać dobru całej opowieści. Bohaterowie muszą połączyć siły, aby uporać się ze szkodnikiem lubującym się w literówkach i błędach ortograficznych.

Książka to interaktywna opowieść zapraszająca młodego czytelnika do wspólnej zabawy oraz łamiąca baśniowe stereotypy. Po czytaniu, zapraszamy dzieci w wieku 5-10 lat do udziału w warsztatach, które poprowadzą Ola Rajska i autor książki Łukasz Olszacki.

Na rozgrzewkę zaproponujemy dzieciom zabawą ze słowami – ortograficzną przygodę. Wspólnie spróbujemy rozwiązać zadania, jakie przygotował dla nas Chochlik Drukarski. W drugiej części naszych zajęć zastanowimy się, jacy są bajkowi bohaterowie. Czy rycerz zawsze musi być dzielny, a smok groźny?

Spotkanie odbędzie się w godzinach od 13.00 do 16.00. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy poprzez kontakt z Biurem Organizacji Widowni: bow@teatr.kalisz.pl oraz 62 760 53 10. Zapraszamy!