Do DNA konkurs

Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie

14 maja, 18:00, czas trwania: 100 minut, Duża Scena

Spotkania z aktorami: "Do DNA" 21:45 CKiS

„Ależ ci młodzi śpiewają! Wciąż trwam w zachwycie. Studenci i pedagodzy krakowskiej szkoły teatralnej brawurowo połączyli sztukę z nauką.
Spektakl dyplomowy Do DNA to jeden z najambitniejszych i najważniejszych projektów artystyczno-naukowych ostatnich lat. Profesorowie Włodzimierz Szturc, wielki znawca źródeł teatru, i Ewa Kaim, wybitna aktorka, ułożyli z polskich pieśni ludowych porywający scenariusz. Wiele utworów wydobyli ze starych archiwów, inne sami nagrali podczas etnograficznych wędrówek. Kompozytor i pianista Dawid Sulej Rudnicki genialnie wydobył z ludowych pieśni ich surową źródłowość, tworząc aranżacje proste, ale też zaskakująco nowoczesne. Muzyka wykonywana na żywo opowiadała w tym spektaklu często więcej niż słowa. Bohaterami wieczoru byli jednak performerzy, studenci czwartego roku Wydziału Aktorskiego. Fenomenalnie uzdolnieni”.

(Mirosław Kocur, teatralny.pl)

„Na scenie niewiele dekoracji, rdzawa chata i oryginalne projekcje z motywami roślin. Włodzimierz Szturc wybrał kilkadziesiąt ludowych piosenek, przyśpiewek i wraz z Ewą Kaim stworzył śpiewaną i tańczoną opowieść.
Zobaczyliśmy spektakl przesiąknięty zapachem pól, mgły i dymu z ogniska. Każda z piosenek opowiada o pewnym etapie w życiu bohaterów. O czasie zalotów, namiętności, żalu i radości. A wszystko to wyśpiewane zostało w sposób mistrzowski. Okazało się, że folklor nadal stanowi niewyczerpane źródło inspiracji”.

(Grażyna Antoniewicz, Polska Dziennik Bałtycki)

Spotkania z aktorami: "Do DNA" 21:45 CKiS